#3 Nowości czytelnicze Wrzesień 2017


Hej, tak wiem, bardzo długo nie było takiego posta na moim blogu. Żałuję, że tak bardzo zaniedbałam tę serię, ale tym razem naprawdę postaram się dodawać tego typu posty regularnie. Mam nadzieję, że uda mi się również wrócić do serii Kącik muzyczny, gdyż chciałabym się z Wami podzielić swoją muzyką jak i poznać to, czego słuchanie sprawia Wam radość.
Nie przedłużając przedstawiam Wam nowości czytelnicze, które swoje premiery będą miały już we wrześniu, więc całkiem blisko. Dajcie znać, którą z tym pozycji chcielibyście zabrać ze sobą do domu. ;)

Tytuł: We dwoje
Autor:Nicholas Sparks
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 2017-09-27
Liczba stron: 544
Czy chciałabym przeczytać?
Zdecydowanie TAK! Jestem pewna, że uroniłabym nie jedną łzę.

32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Miriam. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy…
Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda.


UWAGA DRUGI TOM!!!! MOGĄ BYĆ SPOJLERY!!!!
Tytuł: Zła Julia
Autor: Leisa Rayven
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 2017-09-13
Czy chciałabym przeczytać?
Czytałam "Złego Romeo", więc drugi tom również chciałabym mieć w swoich rękach ;)

Cassie przekonała się, że czasem miłość nie wystarczy. Minęło kilka lat, a ona nadal nie wie, dlaczego Ethan odszedł, nie oglądając się za siebie. Kiedy ponownie zjawia się w jej życiu, Cassie musi odegrać najtrudniejszą rolę – przybrać maskę obojętności, podczas gdy jej serce wyrywa się do ukochanego.
Gdy Ethan i Cassie otrzymują angaż w tej samej sztuce, ponownie zbliżają się do siebie. On w głębi duszy wierzy, że dostanie jeszcze jedną szansę, i przyrzeka, że naprawdę się zmienił. Ona wraca myślami do minionego czasu i próbuje zrozumieć to, co się wydarzyło. Przekonuje się jednocześnie, że nadal nie zna całej prawdy o swoim ukochanym. Czy nieufność rozdzieli ich na zawsze? A może miłość pozwoli im rozpocząć zupełnie nowy akt...?


Tytuł: Dominic
Autor: L.A. Casey
Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 2017-09-28
Czy chciałabym przeczytać?
Nie jestem przekonana, czy jestem gotowa na typowy erotyk. Nie przeczytałam nawet "50 twarzy Greya", gdyż obawiam się tej lektury.

Bronagh Murphy dobrze wie, czym jest ból po stracie bliskich. Kiedy była mała, jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Aby uniknąć ponownego cierpienia, dziewczyna trzyma ludzi na dystans. Nie ma przyjaciół, z nikim nie rozmawia, nie wdaje się w żadne relacje, przez co pozostaje zawsze na uboczu. W końcu tego chce najbardziej. Kiedy w jej życie wkracza Dominic Slater, Bronagh nieświadomie robi dokładnie to, co najbardziej go pociąga. Uparcie go ignoruje. Dominic to chłopak przyzwyczajony do bycia w centrum uwagi. Piękna brunetka o ciętym języku jest pierwszą osobą, która mu tego odmawia.
Dominic pragnie nieustępliwej dziewczyny, ale jedynym sposobem na jej zdobycie, jaki zna, jest siła.
Dominic jej pragnie. Dominic zdobywa to, czego pragnie.


UWAGA DRUGI TOM!!!! MOGĄ BYĆ SPOJLERY!!!!
Tytuł: Bronagh
Autor: L.A. Casey
Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 2017-09-28
Czy chciałabym przeczytać?
Jest to drugi tom książki powyżej, więc jeśli kiedyś przeczytam pierwszy to pewnie chciałabym dokończyć serię. 

Kontynuacja bestsellerowej serii o braciach Slater.
Bronagh Murphy przeszła bardzo dużo, życie w ogóle jej nie rozpieszczało. Kiedy zbliżają się jej dwudzieste pierwsze urodziny, jedyne czego chce to spędzić ten dzień spokojnie w otoczeniu bliskich. Jednak jej chłopak, Dominic Slater, niczego nie robi spokojnie. Nigdy nie był spokojny, więc planuje urodziny swojej dziewczyny, które mają być nie tylko romantyczne, ale i piekielnie ekscytujące. Problem w tym, że Dominic rozumie słowo „ekscytujący” kompletnie inaczej niż Bronagh, o czym wkrótce dziewczyna sama się przekona. Kiedy sprawy przyjmą niekorzystny obrót, Dominic musi znowu walczyć o swoją dziewczynę. Bronagh po raz ostatni zdecyduje, czy zostanie z nim w jego narożniku, czy odejdzie, nie oglądając się za siebie.
Bronagh kocha Dominica. Bronagh zatrzymuje to, co kocha.


UWAGA DRUGI TOM!!!! MOGĄ BYĆ SPOJLERY!!!!
Tytuł: Błękit szafiru
Autor: Kerstin Gier
Wydawnictwo: Media Rodzina
Premiera: wrzesień 2017
Liczba stron: 368
Czy chciałabym przeczytać?
Jest to mój MUST HAVE. Po przeczytaniu pierwszego tomu - "Czerwieni rubinu" - Po prostu chcę więcej. 

Drugi tom fenomenalnej Trylogii Czasu. Gwendolyn Shepherd to Rubin - ostatnia z dwanaściorga podróżników w czasie. Choć trafiła pod opiekę tajnej organizacji, Strażnicy traktują ją z wrogością i wręcz uważają za szpiega. Gwen nie może ufać nikomu, a tymczasem czekają na nią coraz trudniejsze misje. W boleśnie krótkim czasie musi opanować całą masę rzeczy, które mają jej umożliwić przetrwanie w przeszłości. Zwłaszcza że hrabia de Saint Germain najchętniej by ją udusił przy filiżance herbatki, a nieziemsko przystojny Gideon raz ją uwodzi, a raz odtrąca. Gwen musi znaleźć sposób, by rozwikłać zagadkę chronografu bez jego pomocy.


Tytuł: 40 godzin
Autor: Kathrin Lange
Wydawnictwo: Media Rodzina
Premiera: wrzesień 2017
Czy chciałabym przeczytać?
Nie jestem przekonana, czy polubiłabym ten gatunek, aczkolwiek trzeba być otwartym na nowości, więc może kiedyś spróbuję. 

Gdy w stolicy Niemiec trwają obchody Ekumenicznych Dni Kościoła, policja otrzymuje anonimowy telefon i filmik, na którym ktoś ukrzyżowuje mężczyznę. Funkcjonariusze mają czterdzieści godzin na znalezienie ofiary. Jeśli nie zdążą, nie tylko mężczyzna zginie, ale cały Berlin stanie w ogniu. Rozpoczyna się wyścig z czasem i pogoń za zamachowcem. Emocjonujący thriller, w którym godziny zamieniają się w sekundy, a realizm opisanych zdarzeń wywołuje ciarki.Tytuł: Ślad po złamanych skrzydłach
Autor: Sejal Badani
Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 2017-09-28
Czy chciałabym przeczytać?
Może i jestem płytka, jeśli chodzi o książki, ale zdecydowanie, nawet przez sam wzgląd na okładkę, chciałabym przeczytać tę książkę.

Śmiała i poruszająca historia, która obnaża trudne sekrety rodzinne.

Kiedy ojciec Sonyi zapada w śpiączkę, młoda kobieta niechętnie powraca na łono rodziny, którą zostawiła przed laty. Odkąd dziewczyna opuściła dom, żyła z dala od wszelkich zobowiązań, podczas gdy jej spokojna siostra Trisha odnalazła się w perfekcyjnym domu na amerykańskich przedmieściach, a ambitna Marin konsekwentnie budowała karierę zawodową. Wszystkie kobiety pamiętają czas, kiedy cała rodzina żyła szczęśliwie w Indiach i wszystkie starają się na swój sposób radzić sobie z dramatycznymi zdarzeniami, które spotkały je po przyjeździe do USA. Jednak kiedy siostry i matka spotykają się ponownie, pogrzebane tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne. Patrząc na nieprzytomnego ojca – ofiarę rasizmu, a później sprawcę okrutnej przemocy, kobiety zmagają się z osobistymi demonami. Rozdrapując wciąż niezagojone rany, muszą uporać się ze wstydliwym uczuciem nadziei, aby ich ojciec nigdy nie wyzdrowiał.

Opowiedziana z zupełną szczerością historia ukazująca, że ciężar wstydu i toksyczne okrucieństwo naznaczają na całe życie, a  wyzwolenie przynosi tylko prawda.
 

Tytuł: Dalila
Autor: Jason Donald
Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 2017-08-24
Liczba stron: 488
Czy chciałabym przeczytać?
Nie wiem czy to coś dla mnie, nie wiem czy jestem gotowa na kolejny potok łez.

Irene Dalila Mwathi to Kenijka z ciężkim bagażem doświadczeń. Kiedyś pragnęła zostać dziennikarką, teraz marzy jedynie o bezpieczeństwie. Musi uciekać z ojczyzny, która ukazała jej swoje najgorsze oblicze. Trafia do Londynu, gdzie w końcu ma nadzieję odnaleźć spokój. Tam jednak zostaje zaatakowana przez ludzi, którym zapłaciła, aby ją ochraniali. Nie ma wyboru i całkiem sama musi wkroczyć w zupełnie obcy świat. Wpadając w wir przesłuchań, spotkań z prawnikami i doświadczeń z ośrodkami dla imigrantów, uświadamia sobie, że musi zmierzyć się z czymś równie niebezpiecznym jak przemoc, której doświadczyła w Kenii.

Napisana z wdziękiem, wyczuciem i pasją opowieść prowokuje do myślenia i w bardzo subtelny sposób porusza niewygodny temat imigrantów. To literackie dzieło o potężnej mocy oddziaływania ukazujące, w jaki sposób ludzie potrafią traktować słabsze, zdane na łaskę innych osoby. "Dalila" pozostawia czytelnika głęboko wstrząśniętego.

Tytuł: Wszechświat w twojej dłoni
Autor: Galfard Christophe
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 2017-09-13
Czy chciałabym przeczytać?
Od zawsze interesowałam się niebem, gwiazdami... Sądzę, że to coś dla mnie...


Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń. Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle opisuje się Wszechświat, sprawia, że zamiast zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu, czujesz, że zaraz wybuchnie ci głowa. Właśnie dlatego musisz przeczytać tę książkę. Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata.


Teraz książki z sierpnia i trochę dalej, których recenzja na pewno będzie na blogu niebawem ;)


Tytuł: Pięć minut Raisy
Autor: Agata Kołakowska
Wydawnictwo: Prószyński Media
Premiera: 2017-08-24
Liczba stron: 520
Czy chciałabym przeczytać?
Mam nadzieję, że kiedy już będę miała ją w dłoniach to okaże się być niesamowita!

Raisa Hedwig korzysta z wczesnej pory, aby podlać ukochane róże w przydomowym ogrodzie. Zastanawia się, jak spędzi dzisiejszy dzień. Nie wie jeszcze, że wszystko potoczy się zupełnie inaczej, niż zaplanowała. Magda Sajewicz, popularna dziennikarka stacji NTV zmierza do Bornego Sulinowa, by zrealizować wystrzałowy materiał, którego bohaterką będzie właśnie Raisa. Reporterka ma nadzieję, że będzie na miejscu przed innymi ekipami. A wydarzenie jest nie byle jakie. Raisa Hedwig, według raportu WHO i Human Resources Institute, została ogłoszona najbardziej pechową osobą na świecie. Wszystkie media chcą dowiedzieć się u samego źródła, jak to jest przeżyć m.in. porażenie piorunem, katastrofę promu czy atak szaleńca w Madrycie. Starsza pani jest zaskoczona wizytą dziennikarki, ale już nie tak bardzo nadanym jej tytułem. Magdzie udaje się zdobyć wyłączność na wywiad z Raisą, tej zaś wraca nadzieja na odzyskanie utraconego spokoju. Jednak okazuje się, że sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Pani Hedwig otrzymuje list gratulacyjny od prezydenta z zaproszeniem do pałacu...

Ostra zazwyczaj dziennikarka, ujęta ciepłą osobowością Raisy, realizuje przychylny jej materiał, pokazując ją jako ofiarę wydarzeń losowych. Wkrótce dowiaduje się jednak o skrywanym przez nią epizodzie z życia, który stawia jej bohaterkę w nieco innym świetle. Magda Sajewicz ma swoje powody, aby chcieć dociec prawdy o pani Hedwig.

Tytuł: Dawka życia
Autor: Lizzie Enfield
Wydawnictwo: Prószyński Media
Premiera: 2017-08-24
Czy chciałabym przeczyta?
Bardzo zaintrygował mnie ten tytuł, dlatego postanowiłam go przeczytać, więc recenzję będziecie mieli pod koniec sierpnia na blogu ;)

Kiedy jedna decyzja zmienia wszystko…

Isobel postanawia nie szczepić swoich dzieci. Podjęła tę decyzję pod wpływem doniesień o poszczepiennych przypadkach autyzmu, aby chronić tych, których kocha najbardziej. Konsekwencje tego wyboru poniosą jej przyjaciele i ich córeczka. Maleńka Iris zaraziła się odrą od nastoletniej córki Isobel. Dziewczynka wyzdrowiała, ale całkowicie straciła słuch. Obie rodziny muszą zmierzyć się z odpowiedzialnością, poczuciem winy i pragnieniem zemsty. Z sytuacją, gdy udane z pozoru życie rozsypuje się jak domek z kart.

Lizzie Enfield tak jasno i przekonująco wyłożyła argumenty obu stron, że czytelnik czuje się rozdarty. Komu bardziej współczuć? Poruszająca historia, która skłania do refleksji i budzi wiele emocji.


UWAGA DRUGI TOM!!!! MOGĄ BYĆ SPOJLERY!!!!
Tytuł: 5 sekund do iO. Rebeliantka
Autor: Małgorzata Warda
Wydawnictwo: Media Rodzina
Premiera: październik 2017
Liczba stron: 312
Czy chciałabym przeczytać?
Zdecydowanie TAK! Wiem, że premiera tej książki jest dopiero w październiku, ale dają ją Wam tutaj dlatego, że już w środę będziecie mogli przeczytać recenzję pierwszej części na moim blogu ;) 

Kontynuacja losów Miki, bohaterki głośnego 5 sekund do Io. Nie milkną echa strzelaniny, do jakiej doszło w szkole dziewczyny. Policja prowadzi śledztwo, a Mika przeżywa ciężkie chwile wśród kolegów, który uważają, że skoro znała napastnika, mogła zapobiec tragedii. Na dodatek uczucie, które zakwitło między nią a Jankiem, napotyka pierwsze przeszkody, gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice chłopaka. Również w wirtualnym świecie jest niespokojnie – zbliża się premiera nowej interaktywnej gry rozgrywającej się na mroźnym księżycu Tytanie, która już przed premierą wzbudza euforię, ale i wątpliwości… Czy Mika zdecyduje się po raz kolejny zanurzyć w wirtualnym świecie, by ocalić nie tylko siebie?


Ufff.... To już wszystko na dziś. Dajcie znać, które tytuły chcielibyście przeczytać, a może jakiś już poznaliście przedpremierowo? Dajcie znać! Jestem bardzo ciekawa ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pamiętajcie, że każdy komentarz i obserwacja to motywacja do tworzenia nowych recenzji. :)

Copyright © 2014 Time of book , Blogger