#2 Nowości czytelnicze Wrzesień/Październik 2016


Hejka! Dziś przychodzę do Was z dość lekkim postem, a przynajmniej niezobowiązującym do długiego czytania posklejanych ze sobą słów. Ze względu na to, że zaczyna się szkoła obawiam się, iż posty nie będą pojawiały się zbyt często. Idę teraz do drugiej klasy liceum i mimo wszystko muszę zacząć się poważnie przykładać do nauki, gdyż w przyszłym roku czeka mnie MATURA, która jest dla mnie jednym wielkim znakiem zapytania. Dajcie znać do jakiej klasy Wy teraz poszliście i czy podoba Wam się w waszej szkole. A ja nie przedłużając przechodzę do wykonywania odpowiednich czynności zgodnych z tematem postu. ( Nie wierzę, że użyłam tak bogatych słów :P )

Tytuł: "Żyj szybko, kochaj głęboko"
Autor: Young Samantha
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Premiera: 14.09.2016
Czy chcę przeczytać: Jest to książka z typu za którym ostatnio wręcz przepadam, więc z chęcią poddałabym się jej urokowi.

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia?
Ona była najfajniejszą dziewczyną w mieście, on właśnie się sprowadził z rodzicami i szybko zdążył złamać niejedno serce. Charley i Jake. Zakochali się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia. Byli dla siebie stworzeni, snuli wielkie plany. Aż do tamtego feralnego dnia…
Na urodzinowym przyjęciu byłego chłopaka Charley dochodzi do tragedii. Niektórzy zrzucają winę na Jake’a. Po tym zdarzeniu chłopak zrywa związek i razem z rodziną wyjeżdża na zawsze z miasta.
Dała mu wszystko, każdą cząstkę siebie. A on od niej odszedł.
Przez kolejne cztery lata Charley stara się zapomnieć o Jake’u, ale los postanawia z niej zażartować. Dziewczyna wyjeżdża na studia do Szkocji, a tam na imprezie trafia na Jake’a i jego dziewczynę. Zranione serce daje znać o sobie z ogromną siłą. Mimo że Charley stara się unikać dawnego ukochanego jak ognia, on cały czas próbuje się do niej zbliżyć. Ale czy można zaufać komuś, kto wcześniej tak bardzo zranił?


Tytuł: "Gus"
Autor:
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 07.09.2016
Czy chcę przeczytać: Bardzo chciałabym sięgnąć po "Promyczek" tak samo jak i po ten tytuł. A do tego te okładki!

Oto historia Gusa.
Opowiada o zagubieniu.
O odnalezieniu.
I o powolnym procesie uzdrawiania.
Szczerze mówiąc, nie wiem już jak żyć. Promyczek nie była tylko moją najlepszą przyjaciółką, była jakby moją drugą połówką… drugą połową mojego umysłu, mojego sumienia, mojego poczucia humoru, mojej kreatywności. Była drugą połową mojego serca. W jaki sposób człowiek może wrócić do swoich zajęć, jeśli na zawsze stracił połowę siebie?
Tytuł:  "Dziewczyna z dzielnicy cudów"
Wydawnictwo:  SQN
Premiera: 14.09.2016
 Czy chcę przeczytać:  Nie wiem czy to coś, co przypadłoby mi go gustu :c

Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.

Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno.

Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Czy na pewno? Kim on właściwie jest?Tytuł:  "Piąta fala. Ostatnia gwiazda."
Autor: Yancey Rick
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 14.09.2016
 Czy chcę przeczytać: Tak! Ale jak przeczytam wszystkie poprzednie tomy :P

Ostatni tom elektryzującej trylogii "Piąta fala"!

Zostały cztery dni. Potem z powierzchni Ziemi zniknie wszelki ślad po człowieku. Ucieczka i ukrywanie się nie mają już sensu. Jedyną szansą dla ludzkości jest podjęcie nierównej walki z wrogim najeźdźcą. Tylko kim naprawdę jest nieprzyjaciel?
Czy bohaterom uda się wypełnić ryzykowną misję? I jaką rolę w ratowaniu świata odegra Cassie? Odliczanie właśnie się rozpoczęło.
Tytuł:  "Love, Tanya"
Autor:  Burr Tanya
Wydawnictwo: Insignis
Premiera: 28.09.2016
 Czy chcę przeczytać: Jest mi to raczej obojętne ;)

Wyjątkowa książka znanej i lubianej Youtuberki Tanyi Burr, która jest efektem jej drogi do stania się pewną siebie oraz szczęśliwą we własnej skórze. Uzupełniony o wątki autobiograficzne poradnik porusza tematy wypieków, mody, urody, włosów, ale także poważniejsze kwestie, jak doświadczenia z atakami paniki.Tytuł:  "Chłopiec, który znalazł słońce nocą"
Autor:  Di Fulvio Luca
Wydawnictwo:  Esteri
Premiera: 30.09.2016
 Czy chcę przeczytać: Wiem, że płakałabym przy tej książce tak samo jak wiem, że ta książka jest po prostu warta przeczytania, ale najbardziej w tym wszystkich przyciągnęła mnie okładka z tytułem, od którego nie mogę odwrócić wzroku.
Książę Marcus II z Saxii był jeszcze dzieckiem, gdy na dziedzińcu rodzinnego zamku stał się świadkiem masakry swoich bliskich, zabitych z rozkazu Ojsterniga – władcy sąsiedniego księstwa. Chłopiec przeżył tę krwawą rzeź dzięki pomocy wiejskiej akuszerki Agnete i jej córki Eloisy. Przyjęty do ich domu, pod nowym imieniem, uczy się żyć w rzeczywistości dalekiej od bogactw, które otaczały go do tej pory. Z czasem staje się potężnym wojownikiem, nigdy nie zapominając, kim jest i co mu się należy jako prawowitemu dziedzicowi ziemi Raühnvahl we Wschodnich Alpach. Akcja rozgrywa się w nieistniejącej krainie na początku XV wieku i zachęca czytelnika do podróży w nieznane, nieokreślone i czasem mało realne.
Tytuł:  "Silver. Druga księga snów"
Autor:
Wydawnictwo: Media Rodzina
Premiera: 28.09.2016
 Czy chcę przeczytać: Oczywiście, że tak! Jestem fanką pierwszego tomu!

Sprawy Liv, młodej bohaterki serii „Silver”, układają się coraz lepiej. Nowy dom i nowa rodzina okazały się całkiem w porządku. Romantyczny związek z przystojnym i bystrym Henrym trwa. W dodatku nowe fascynujące możliwości odkrywa przed dziewczyną sfera snów. Niestety, Liv ma także powody do niepokoju. Po pierwsze, anonimowa blogerka Secrecy wie o Liv rzeczy, których nie powinna wiedzieć. Po drugie, Henry ma swoje tajemnice. Wiele tajemnic. Po trzecie, za drzwiami z klamką w kształcie jaszczurki czai się coś strasznego, mrocznego i złowrogiego… Tytuł:  "Mimo twoich łez"
Autor: Fisher Tarryn
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 26.10.2016
 Czy chcę przeczytać: Jestem zainteresowana tą pozycją! Ale najpierw muszę nadrobić pierwszy tom!

"Mam wszystko, bo ciężko na to zapracowałam". Gdy ktoś tak mówi, to zazwyczaj myślimy o bogactwie, spełnionych marzeniach i szczęśliwej rodzinie. Czy pod tym pojęciem mogą kryć się kłamstwa, krzywdy i rany? Czy ktoś może sobie zapracować na wszystkie nieszczęścia świata?
Cóż, ja naprawdę mam wszystko i nie pozwolę, by ktokolwiek mi to odebrał.
Ta żmija ciągle próbuje wślizgnąć się w nasze życie i nadszedł czas, by skosztowała własnej trucizny. Ja też potrafię kąsać – każda z nas potrafi, gdy ktoś podstępem chce zniszczyć nasze związki, rodziny, życie. Czujesz złość na samą myśl o zdradzieckich żmijach, prawda?
"Wypowiedzenie mi wojny to nie najlepszy pomysł. Nie poddam się bez walki, bo zawsze dostaję to, czego chcę. Tym razem poleją się łzy i nie będą to moje łzy. Powiem Ci więcej: mam w zanadrzu coś, co definitywnie przeważy szalę na moją stronę. O tak, w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone."
L.

Dalsze losy Olivii, Leah i Caleba, których znasz z powieści "Mimo moich win". Czy miłość, o którą tak zajadle walczą, wytrzyma napór intryg, kłamstw i tajemnic? Z pasją można kogoś kochać – można też nienawidzić, a granica między tymi uczuciami jest cienka.
Tarryn Fisher, mistrzyni w wywoływaniu skrajnych emocji, powraca!
Tytuł:  "Czy wspominał, że za tobą tęsknię?"
Autor: Maskame Estelle
Wydawnictwo: Feeria Young
Premiera: 26.10.2016
 Czy chcę przeczytać: Gdybym miała okazję przeczytać poprzednie tomy, to na pewno sięgnęłabym po kontynuację tego cyklu.


„Prawda jest taka, że przez ostatni rok nie byłam beznadziejnie zakochana.
Byłam potwornie wściekła.”
Eden i Tyler po raz ostatni widzieli się rok temu. W Nowym Jorku wiele się między nimi wydarzyło, a ich płomienny romans zakończył się rodzinną awanturą. I wtedy Tyler zniknął. Eden sama musiała stawić czoła wściekłej rodzinie, żyć z etykietką niemoralnej pannicy w oczach bliskich i całego Santa Monica, a później z trudem przyjąć do wiadomości, że pomiędzy nią i Tylerem wszystko skończone. Aż w końcu cała miłość, jaką czuła, wyparowała. Zamiast niej pojawił się gniew. Gdy Tyler znów pojawia się na horyzoncie, nic nie jest takie jak dawniej. Czy Eden mu wybaczy? Czy dla niej i Tylera jest jeszcze w ogóle jakaś szansa? Czy ich rodzina się ostatecznie nie rozpadnie?
Ostatni tom bestsellerowej serii.

Dajcie znać co Wy chcielibyście przeczytać i czy może zainteresowały Was jakieś inne tytuły, o których dziś nie wspomniałam? Czekam na Wasze propozycję!
Życzę czytelniczego dnia! <3

1 komentarz:

  1. Ever wanted to get free Google+ Circles?
    Did you know you can get them AUTOMATICALLY & TOTALLY FOR FREE by getting an account on Like 4 Like?

    OdpowiedzUsuń

Pamiętajcie, że każdy komentarz i obserwacja to motywacja do tworzenia nowych recenzji. :)

Copyright © 2014 Time of book , Blogger