#5 After

Autor:  Anna Todd
Tytuł: After
Rok wydania: 2015-01-28
Ocena okładki: 5/10
Ocena bohaterów: 8/10
Ocena fabuły:  7/10
Suma: 20/30


"To nie jest zwyczajna historia, to rzeczywistość oprawiona w okładkę."
O czym opowiada książka?

"To był tylko pocałunek. Ludzie całują się przez cały czas."

Tessa jest zwyczajną nastolatką, jeśli przez zwyczajną mamy na myśli dziewczynę, która planuje dzień co do minuty, która uczy się pilnie, bo wie, że jeśli chce coś osiągnąć to musi na to zapracować. Zaczyna college, jej marzenia się spełniają, niestety ma pewne obawy, będzie tu zupełnie sama, nikogo przy niej nie będzie, nie będzie z nią jej chłopaka, Noah, który jest od niej o rok młodszy, ale czym jest rok w porównaniu do wieczności?

Tessa trafia do pokoju ze Steph, dziewczyną, której ciało jest pokryte licznymi tatuażami oraz piercingiem. Mimo nalegań matki bohaterka postanowiła nie zmieniać pokoju, ale czy kiedykolwiek pożałuje swojej decyzji? Już pierwszego dnia Tessa poznaje znajomych swojej współlokatorki i niestety nie wszyscy są w stosunku do niej mili.
Hardin, chłopak z burzą loków na głowie, zielonymi oczami i seksownymi dołeczkami w policzkach, które naprawdę dodają mu nieziemskiej urody. Tessę z niewiadomych przyczyn coś przyciąga do chłopaka, ale bohaterka zakrywa się swoimi uczuciami do Noah i nie daje wydostać się z głowy myślą o Hardinie. Wszystko się zmienia po pierwszym pocałunku, Tessa uświadamia sobie, że nie chce trzymać się od niego z daleka, ale co ona sobie myśli? Przecież on nie chodzi na randki, on się nie umawia. Jego spotkania z dziewczynami wyglądają inaczej i Tessa dowiaduje się o tym już na samym początku ich znajomości, na pierwszej imprezie, na której był alkohol. Tessa żałuje wielu rzeczy, że uległa Steph i przyszła z nią tu, a może ona żałuje wszystkiego? A najbardziej tego, że wybrała ten Uniwersytet. Życie nigdy nie było łatwe, wybór między nudną przyszłością z Noah, lub ciekawą, pociągającą teraźniejszością z Hardinem, jest chyba oczywistym wyborem. Czy Tessa nie będzie żałować chwil spędzonych z Hardinem? Ile szans potrzebuje, aby zrozumiał wreszcie, że powinien się zmienić? Czy ich uczucia są prawdziwe? Czy Hardin kocha kogoś innego niż samego siebie? Czy bohater z wulgarnego, nieuczciwego, bezdusznego dupka zamieni się w ideał Tessy? Czy główna bohaterka jest w stanie przeżyć koszmar o którym nigdy nie pomyślałaby śnić?

#Moimzdaniem:


Książka przyciąga, jest ciekawa, temat jest oryginalny i po prostu chce się ją czytać, ale sceny zawierające erotykę są dla mnie dużo przesadzone i zbyt dokładnie opisane, a to chyba jedyny minus tej książki. 

Hardin czy Noah?

Zdecydowanie Hardin, jest tym typem, który pociąga dziewczyny, bo jest tym "niebezpiecznym", a zwyczajny Noah jest po prostu zbyt idealny, aby mógł być prawdziwy.

3 komentarze:

 1. Ahhh! Usunął mi się komentarz - dlatego nie lubię komentować blogów.
  Ale do sedna sprawy:
  Opis książki jest dobry, ale za dużo mieścisz w jednym zdaniu. Zaś "Twoje zdanie" powinno być o wiele dłuższe. Właściwie nic się nie dowiedziałam skąd ta niska ocena. "sceny" (notabene, masz literówkę, bo napisałaś CENY. I to dwa razy, czyli jeszcze powtórzenie) erotyczne to jedno, a reszta?
  Zaś moim zdaniem ta książka jest... Do kitu. Przebrnęłam przez dwie pierwsze części, trzeciej już nie dokonczylam. Mój mózg się wyładował. Ogromnym plusem After jest to, że autorka gra na naszych emocjach. Nie spodziewamy się zwrotu akcji, a wszelkie, liczne!, awantury podwyżają nasze ciśnienie. Czuć ich miłość, chociaż tego nie okazują. Sceny erotyczne, moim zdaniem, nie są najgorsze. Ba! Niektóre naprawdę są fajne.
  Ale plusów to na tyle.
  Chociaż w ciągu tych paru części dzieją się nowe rzeczy, w kółko główni bohaterzy grają sobie i nam na nerwach. Awantury, awantury, awantury. Aż w końcu już wiesz, że jeśli ona zrobiła błahe siusiu bez jego wiedzy, już możemy szykować się na wielką awanturę.
  Dwa trudne charaktery, zderzenie dwóch światów. Wychodzi w tym rownaniu wielki chaos, który szybko wkurza i nudzi. Nie wiem czemu jest taki wielki szum na temat tej książki, ale w końcu są różne zdania, różne opinie.
  Ja na pewno ani strony, a nawet słowa więcej nie przeczytam.
  Pozdrawiam
  Aleksji
  Http://www.facebook.pl/StanZaczytany

  OdpowiedzUsuń
 2. Powinnaś bardziej uważać na błędu :) W blogosferze jestem na tyle długo, że wiem jak reaguje wielu blogerów na dużą ilość błędów. Moja mama wciąż poprawia mi jakieś drobne literówki, które wiadomo, że się zdarzają. Ale jednak uważaj na większe błędy. Jeśli chodzi o książkę to uzależniłam się od tej serii. Nie powiem, że historia i bohaterowie mi się podobali, bo jest strasznie monotonna, ale mimo wszystko wciąga :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chcę przeczytać tę książkę, mam nadzieję, że znajdę ją niedługo w bibliotece ;) Fajna recenzja, ale jeżeli faktycznie mam coś poradzić - staraj się pisać więcej od siebie. :D Nie musisz dokładnie mówić o czym jest książka, ale fajnie by było dowiedzieć się więcej o twoich przemyśleniach. Oczywiście bez spoilerów ;) Pozdrawiam i życzę powodzonka :D :*

  OdpowiedzUsuń

Pamiętajcie, że każdy komentarz i obserwacja to motywacja do tworzenia nowych recenzji. :)

Copyright © 2014 Time of book , Blogger