#6 Wróć, jeśli pamiętasz


Autor: Gayle Forman
    Tytuł: Wróć, jeśli pamiętasz
Rok wydania: 2015-01-14
Ocena bohaterów: 3/10
Ocena okładki: 5/10
Ocena fabuły:  3/10
Suma: 11/30

"Nigdy nie byłam w stanie powiedzieć, że książka może być, aż tak nudna. Teraz już jestem."
O czym opowiada książka?

Adam jest sławny, jeździ w trasy koncertowe z zespołem, ale nie wszystko jednak jest takie różowe. Główny bohater jest słaby psychicznie od momentu rozstania z Mią. Jedyna rzecz jaka go uspokaja to tabletki lub papierosy. Imię dziewczyny, która "zabrała" serce Adama nie pada ani razu, nikt nie chce przypominać o tym co się stało, ale przecież to nieuniknione. Reporterzy uwielbiają pytać o przeszłość, a najbardziej interesuje ich miłość gwiazd. Kiedy wywiad schodzi na temat liceum i Mii, a Adam nie może zażyć tabletki uspokajającej ani zapalić papierosa, puszczają mu nerwy. Żałuje tego co zrobił, ale przecież nie potrafi cofnąć czasu, prawda?

Spacerując zauważa informacje o koncercie Mii, czy to przypadek, że oboje są w jednym miejscu, w tym samym czasie? Czy oboje chcą tego spotkania? Czy wróci dawna miłość? A może nienawiść, żal i smutek? Czy ich miłość przetrwa wszystko? I kto chciał, aby Mia jednak nie przeżyła tego wypadku?

#Moimzdaniem

Już po pierwszych rozdziałach tej części zdałam sobie sprawę, że to nie jest to samo co "Zostań, jeśli kochasz". Jest to coś gorszego. Coś z czym nigdy wcześniej się nie spotkałam. Nie mogę uwierzyć, żadna książka jeszcze tak bardzo mnie nie rozczarowała. Sam Adam jest sceptycznie do wszystkiego nastawiony i może to nie jest główną przyczyną mojej niskiej oceny tej książki. Po prostu jeśli miałabym oceniać ją na wzór poprzedniej części, to "Zostań, jeśli kochasz" przy tej pozycji jest arcydziełem. 

3 komentarze:

  1. Nie przepadam za tą serią. Pierwsza część jako film mi się podobała, ale książka już nie

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam zupełnie odmienną opinię! Moim zdaniem pierwsza część była całkiem przyjemna, ale druga to dopiero coś! "Wróć, jeśli..." podobało mi się o wiele bardziej i liczę na ekranizację.

    http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Pamiętajcie, że każdy komentarz i obserwacja to motywacja do tworzenia nowych recenzji. :)

Copyright © 2014 Time of book , Blogger